Porcelana

Gwarancje

Gwarancje Królewskie są przyznawane za usługi świadczone dla Dworów Królewskich. Są bardzo cenne i w zamian za przywilej używania tytułu ROYAL COATS OF ARMS [w dosłownym tłumaczeniu tytuł brzmi „okrycie królewskich ramion”], uprawniona do tego firma nie może ich wykorzystywać do standardowych reklam. Niektóre firmy posiadają bardzo długą historię Patronatu Królewskiego. Jedną z nich jest ROYAL DOULTON PLC. Jest to jeden ze światowych liderów w zakresie produkcji i dystrybucji najwyższej klasy porcelany i posiada trzy światowej sławy marki: MINTON, Royal Albert i Royal Doulton. Każda z nich ma swoją własną dumną tradycję i historię i wszystkie znajdują się pod Patronatem Królewskim.

ROYAL DOULTON otrzymała swe pierwsze Gwarancje od króla Edwarda VII w 1901 roku. W tym samym roku, król ten nadał wyrobom DOULTONWARE prawo do używania nazwy ROYAL DOULTON. 14 lat wcześniej, w 1887 roku, królowa Wiktoria wyraziła uznanie dla zasług Henriego Doultona we wspieraniu sztuki i w rozwoju przemysłu ceramicznego, pasując go na rycerza. Obecnie ROYAL DOULTON posiada dwie Gwarancje od JKM Elżbiety II i Księcia Walii. ROYAL DOULTON posiada dwie Gwarancje od JKM Elżbiety II i Księcia Walii. Royal Albert posiada Gwarancje JKM Elżbiety II i Królowej Matki. Historia Royal Albert sięga czasów wiktoriańskich i oczywiście Księcia Alberta, męża Królowej Wiktorii, który tak bardzo przyczynił się do rozkwitu sztuki i rozwoju przemysłu.

Marka ROYAL ALBERT występuje obok Paragon China, która produkuje wyroby okolicznościowe upamiętniające wszystkie Królewskie Rocznice od okresu panowania Jerzego V. Minton – inna ważna marka – obchodziła swoje 200 lecie w 1993 roku. Królowa Wiktoria była wielką miłośniczką tej marki, którą uważała za „najpiękniejszą porcelanę w świecie”. Thomas Minton, syn założyciela firmy, ściśle współpracował z księciem Albertem w przygotowaniu Światowej Ekspozycji, jaka miała miejsce w Pałacu Kryształowym w Londynie w 1851 roku. Dostarczał on ponadto kafelki i zastawy porcelanowe do większości pałaców królewskich, w tym również do Balmoral, gdzie znany Tartan ozdobiony porcelaną Minton przez samego Księcia Alberta, jest wystawiony na ekspozycji do dnia dzisiejszego. Muzeum Mintona posiada bardzo dużą i ciekawą kolekcję wyrobów wykonanych dla brytyjskich i innych europejskich rodzin królewskich. Minton posiada Gwarancje JKM Elżbiety II. Pierwsze Gwarancje Królewskie zostały mu przyznane w 1856 roku przez królową Wiktorię.

W dniu dzisiejszym, firma posiada 5 Gwarancji Królewskich. Ma długą historię usług świadczonych na rzecz Rodziny Królewskiej i nadal tę tradycję kontynuuje.